ODDZIAŁ KARDIOLOGII

Na 33-łóżkowym Oddziale Kardiologii leczonych jest około 1200 osób rocznie, głównie z zaburzeniami pracy serca. Dla pacjentów drugą szansę na normalne życie dają lekarze pod kierownictwem ordynatora dr n. med. Bogdana Galara. Kardiolodzy wykonują zabiegi ratujące życie - wszczepiają urządzenia stymulujące serce. Rocznie wykonują około 400-500 wszczepień, głównie pacjentom z Podlasia, ale również chorym z województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego oraz lubelskiego.

Do najczęściej wszczepianych urządzeń stymulujących serce należą:

 1. stymulatory serca jednojamowe
 2. stymulatory serca dwujamowe
 3. kardiowertery - defibrylatory
 4. kardiowertery - defibrylatory resynchronizujące
 5. wszczepialne rejestratory zdarzeń

- Dzięki współpracy z lekarzami z województwa nasi pacjenci nie czekają na zabieg wszczepienia stymulatora czy kardiowertera - tłumaczy dr n. med. Bogdan Galar. - Nasze zabiegi poprawiają komfort codziennego funkcjonowania pacjenta, ale przede wszystkim ratują i przedłużają im życie.

W ramach Oddziału Kardiologii funkcjonuje również 6-łóżkowy Oddział Intensywnej Opieki Kardiologicznej, na którym leczone są ostre stany zagrożenia życia, m.in.:

 1. zawały serca
 2. arytmie komorowe i nadkomorowe
 3. ostre niewydolności serca
 4. zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego
 5. zatory płucne

Głównie na potrzeby Oddziału Kardiologii pracuje również nowocześnie wyposażona Pracownia Polikardiografii, w której znajduje się m.in.:

 1. Reokardiograf impedancyjny - unikatowy w skali regionu sprzęt do nieinwazyjnego i szybkiego pomiaru podstawowych parametrów hemodynamicznych w celu wstępnej oceny stopnia wydolności serca.
 2. Aparat echokardiograficzny - służy przede wszystkim do oceny kurczliwości serca, oceny wydolności serca oraz kwalifikacji pacjenta do wszczepienia układów resynchronizujących.

Pacjenci hospitalizowani na oddziale mają do dyspozycji nowoczesne sale 2 i 3-łóżkowe z łazienkami oraz odbiornikami telewizyjnymi.

Kierownictwo oddziału:

 • Ordynator: dr n. med. Bogdan Galar
 • Z-ca Ordynatora: dr Mirosław Charkiewicz
 • Pielęgniarka Oddziałowa: Alina Wawreniuk

Kontakt:

Od 01.08.2020 następuje zmiana numeracji w naszym szpitalu. Nowe numery telefonów:

Telefon (pokój lekarzy): (47) 710-42-08
Telefon (pokój pielęgniarek): (47) 710-42-10

Telefon (pokój lekarzy): (85) 869-45-60
Telefon (pokój pielęgniarek): (85) 869-35-57
Adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 
 

 

opublikowano: 2009-07-28

FORMULARZE DLA LEKARZY

 • SKIEROWANIE NA ZABIEG WSZCZEPIENIA STYMULATORA SERCA: ,
 • SKIEROWANIE NA ZABIEG WSZCZEPIENIA ROZRUSZNIKA RESYNCHRONIZUJĄCEGO: ,
 • SKIEROWANIE NA ZABIEG WSZCZEPIENIA KARDIOWERTERA - DEFIBRYLATORA SERCA: ,Wypełnione skierowania oraz wszelkie pytania na temat wszczepiania urządzeń stymulujących serce proszę kierować na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.