Dyskretnie i skutecznie - tak leczeni są pacjenci na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic kierowanym przez mgr Anastazję Hykiel. To jedyny oddział szpitalny, w którym nie ma hospitalizacji, a pacjenci podczas trwania terapii codziennie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez psychologów klinicznych oraz lekarzy psychiatrów. Atutem oddziału jest bogate doświadczenie w pracy z funkcjonariuszami służb mundurowych. Na oddziale pracują specjaliści wyszkoleni w różnych ośrodkach psychoterapeutycznych posiadający szeroką wiedzę o psychoterapii, ale specjalizujący się w różnych szkołach terapeutycznych. To oznacza różnorodność spojrzeń na problemy pacjenta, możliwość szerszego wykorzystania różnych technik psychoterapii i pozwala to na indywidualne podejście do pacjenta. Ponadto każdy z pracowników oddziału systematycznie poddaje swoją pracę superwizji u specjalisty spoza ośrodka, co gwarantuje stały rozwój i dbanie o jakość udzielanej pomocy. Oddział funkcjonuje na zasadzie współpracy zespołu lekarzy i psychologów, który raz w tygodniu spotyka się, aby przedyskutować proces leczenia poszczególnych pacjentów.

Na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic leczone są:

  • zaburzenia lękowe związane ze stresem oraz pod postacią somatyczną
  • zaburzenia odżywiania się
  • dysfunkcje seksualne
  • zaburzenia osobowości

Podstawową formą leczenia jest psychoterapia: grupowa oraz indywidualna.

- Pierwszym etapem leczenia są konsultacje diagnostyczne, których celem jest ustalenie zakresu problemów pacjenta i ustalenie formy leczenia- wyjaśnia mgr Anastazja Hykiel. - Konsultacje to indywidualne spotkania z psychoterapeutą, które w miarę potrzeby mogą być poszerzone o konsultację psychiatryczną. To one odpowiedzą na pytanie czy konieczna jest psychoterapia w naszym oddziale, czy tez leczenie w placówce dostosowanej do trudności i zaburzeń pacjenta.

 

Psychoterapia prowadzona jest w formie grup otwartych. Chętni mogą zapisywać się na zajęcia na bieżąco - nasz ośrodek może się pochwalić szybkim okresem rozpoczęcia leczenia pod okiem profesjonalnej i doświadczonej kadry.

Cykl leczenia trwa przeważnie 12 tygodni z możliwością przedłużenia, co za każdym razem uzależnione jest od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Ponadto grupy terapeutyczne są organizowane w systemie porannym lub popołudniowym, tak aby leczenie nie kolidowało z codziennymi zajęciami lub pracą pacjentów.

Pacjentów leczymy bezpłatnie w ramach kontraktu z NFZ. Aby rozpocznąć leczenie nie jest konieczne skierowanie. Wystarczy umówić się telefonicznie pod numer: (85) 869-45-89 (rejestracja telefoniczna czynna w godzinach 8 - 15).

 

 

KIEROWNIK ODDZIAŁU:

  • Mgr Anastazja Hykiel - Kierownik Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic, psycholog kliniczny. Od 2005 roku certyfikowany psychoterapeuta oraz superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ramach swoich obowiązków zajmuje się psychoterapią grupową, indywidualną, małżeńską oraz superwizją pracy zespołu.

KONTAKT

Od 01.08.2020 następuje zmiana numeracji w naszym szpitalu. Nowe numery telefonów:
Telefon (pielęgniarki, rejestracja): (47) 710-40-33