W niedzielę (27.12.2020 r.), o godz. 10.30 w Szpitalu MSWiA w Białymstoku pierwszy pacjent przyjął szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Był to kierownik oddziału intensywnej terapii Szpitala, dr Wojciech Charytoniuk.

 

Jak mówiła Alicja Skindzielewska, niedzielny poranek to historyczny moment, bo białostocki szpital MSWiA jako pierwszy w Podlaskiem zaczął szczepienia przeciwko Covid.

Jesteśmy szpitalem, który ma najdłuższe doświadczenie w walce z koronawirusem. Pierwotnie byliśmy szpitalem jednoimiennym, potem jako koordynacyjny wielospecjalistyczny, wreszcie jako szpital węzłowy, który będzie dokonywał szczepień nie tylko dla własnego personelu, ale również dla podmiotów z zewnątrz, dla służb mundurowych i wszystkich, którzy tego potrzebują - zapewniła dyrektor szpitala MSWiA.

Szpital MSWiA w pierwszym dniu szczepień otrzymał 75 dawek. W pierwszej turze zaszczepiono 35 osób, pracowników medycznych.

Szpital MSWiA w Białymstoku planuje szczepić przynajmniej 100 osób dziennie. W styczniu ma się zakończyć szczepienie personelu i służb mundurowych.

Po 15 stycznia 2021 r. rozpoczną się powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.