Misja szpitala: leczyć mądrze, skutecznie, po ludzku

Aktualności

 • 1 października – Międzynarodowy Dzień Lekarza

  Międzynarodowy Dzień Lekarza to święto, wobec którego nie powinniśmy przejść obojętnie, szczególnie teraz kiedy lekarze i cały system ochrony zdrowia jest tak bardzo eksploatowany. To znakomita okazja do tego, aby docenić pracę lekarzy, ich trud włożony w leczenie i ratowanie ludzkiego życia.

 • Miesiąc Profilaktyki Raka Piersi (Różowy Październik)

  Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Został zainicjowanym w 1985 roku przez AstraZeneca. Celem jest przypomnienie kobietom o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie ich piersi w przyszłości, o sposobach zapobiegania zachorowania na raka piersi oraz znaczenia wczesnego wykrywania choroby.

 • 17 września – Światowy Dzień Bezpiecznego Pacjenta

  W maju 2019 roku podczas 72 zgromadzenia Światowej Organizacji Zdrowia (zgodnie z rezolucją WHA72.6) ustalono, że dzień 17 września będzie Światowym Dniem Bezpieczeństwa Pacjenta.

 • 15 września - Europejskim Dniem Prostaty

  15 września obchodzimy Europejski Dzień Prostaty. Został on ustanowiony w dniu 15 września 2006 roku przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology – EAU). Dzień Prostaty ma na celu zwiększenie świadomości wśród mężczyzn na temat chorób gruczołu krokowego, a także zachęcenie do częstszego wykonywania badań profilaktycznych.

 • Darowizna o wartości 9888,48 zł dla SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego

  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego otrzymał darowiznę o wartości 9888,48 zł brutto. Darowiznę otrzymano od firmy „FADBET” Spółka Akcyjna.

 • Blisko 250 000 zł od Fundacji Biedronki dla Oddziału Geriatrii SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego

  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego zakwalifikował się do programu „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii”. Inicjatywa zakłada wsparcie finansowe na zakup sprzętu dla szpitali prowadzących oddziały lub poradnie geriatryczne. W jej ramach nasza placówka otrzymała ponad 243 tys. zł darowizny na zakup sprzętu dla seniorów.

 • Tydzień Karmienia Piersią

  Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Jest to świetna okazja do uświadomienia młodym matkom jak ważne w życiu noworodka jest mleko matki.

 • 24 lipca – Święto Policji

  W 1919 roku na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego utworzono organizację Polskiej Policji. Dnia 21 lipca 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił, iż dzień 24 lipca będzie upamiętniał to wydarzenie.

 • Zaproszenie do współpracy w zakresie badań histopatologicznych oraz cytologicznych

 • 27 czerwca - Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

  Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest 27 czerwca, czyli w rocznicę odkrycia insuliny przez Fredericka Bantinga. Dzięki temu odkryciu cukrzyca zmieniła swój status z choroby nieuleczalnej, na chorobę przewlekłą.

Powrót na początek strony