Misja szpitala: leczyć mądrze, skutecznie, po ludzku

Ćwiczenia służb ratowniczych na Izbie Przyjęć

W dniu 10 listopada br. na terenie Izby Przyjęć odbyły się ćwiczenia symulacyjne, przedstawiające atak terrorystyczny, który zakładał wtargnięcie uzbrojonego w toksyczną substancję chemiczną mężczyzny, który groził zakładnikom otruciem. Wówczas do akcji włącza się Policja i straż Pożarna. Pacjenci oraz personel zostali ewakuowani, a zamachowiec obezwładniony.

Taka symulacja pozwala na sprawdzenie się w sytuacji kryzysowej, zarówno służbom jak i pracownikom Szpitala. Chcieliśmy zwrócić uwagę uczestnikom ćwiczeń, że każda sytuacja jest inna, a nasze zachowanie powinniśmy dostosować do istniejącego zagrożenia.

Dyrekcja oraz pracownicy SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. M. Zyndrama – Kościałkowskiego, składają serdeczne podziękowania Komendantowi Wojewódzkiej Komendy Państwowej straży Pożarnej st. bryg. Sebastianowi Zdanowiczowi oraz Komendantowi Wojewódzkiej Komendy Policji nadinsp. Robertowi Szewcowi, a także Wojewódzkiemu Koordynatorowi Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej, ml. Bryg. Arturowi Bernaziukowi, za znakomitą współpracę oraz organizację ćwiczeń ratowniczych na terenie Izby Przyjęć SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama – Kościałkowskiego.

 

Powrót na początek strony