Misja szpitala: leczyć mądrze, skutecznie, po ludzku

Tydzień Karmienia Piersią

Od 1 do 7 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Jest to świetna okazja do uświadomienia młodym matkom jak ważne w życiu noworodka jest mleko matki.

Karmienie Piersią daje wiele korzyści zarówno matce, jak i dziecku. Mleko przede wszystkim wpływa na rozwój malutkiego umysłu oraz stan zdrowia dziecka. Zawarte w nim składniki zapobiegają rozwojowi wielu chorób m.in. cukrzycy, alergii czy różnych infekcji. Dzięki regularnemu spożyciu mleka matki, zmniejsza się ryzyko rozwoju otyłości i nadwagi. Karmienie mlekiem matki wpływa nie tylko na zdrowie dziecka. Podczas posiłków dziecko ma okazję ćwiczyć mięśnie twarzy i jamy ustnej. Ma to duże znaczenie, w późniejszym rozwoju mowy u dziecka.

Karmienie Piersią pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój dziecka, ale również niesie sporo korzyści dla matki. Przede wszystkim zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka sutków oraz jajników czy też na osteoporozę. Oprócz korzyści zdrowotnych, karmienie pomaga zbudować silną więź pomiędzy matką, a dzieckiem.

Powrót na początek strony